سبک معماری یک خانه
۱۳۹۴-۰۳-۰۱
تغییر دکوراسیون خانه در کمتر از یک روز
۱۳۹۴-۰۳-۰۱
نمایش همه

خانه های کوچک با رویاهای بزرگ

حق با شماست، داشتن یک خانه بزرگ و دلباز دیگر یک رؤیاست اما این هرگز به آن معنا نیست که شما باید در برابر رؤیاهای تان تسلیم شوید! یک چیدمان ساده و کمی تا قسمتی اصولی به شما اجازه می دهد دست کم به احساس بزرگ تری در خانه تان برسید. قواعد چیدمان به شما می گوید چطور باید در برابر محدودیت های خانه کوچک تان بایستید. شما می توانید با به خرج دادن ترفندهایی ساده از همه این محدودیت ها به نفع خودتان استفاده کنید و فاصله تان را تا خانه رؤیایی تان کم و کمتر کنید!

salon1-143

فقط رنگ روشن!
برای بزرگ تر به نظر آمدن خانه کوچک تان باید بزنید به دل رنگ های روشن! بخواهید یا نخواهید رنگ های تیره فضای شما را کوچک تر می کنند بنابراین با خودتان روراست باشید.
فکر کردن به رنگ های تیره آن هم برای دیوارها را فراموش کنید و تا می توانید به رنگ هایی با تونالیته روشن فکر کنید. شک نکنید سفید و در نهایت رنگ شیری بهترین انتخاب هایی است که پیش رو دارید! نگران حضور رنگ در خانه هم نباشید. بازی با رنگ را بسپارید. لوازم تزئینی یا به قولی اکسسورایزی که قرار است در خانه تان جا بدهید.

گل درشت ها را فراموش کنید
مبلمان انتخابی شما باید ساده باشد؛ ساده و تک رنگ پس انتخاب مبل های پرنقش و رنگ را بگذارید برای خانه های بزرگ تر اما اگر به انتخاب مبلمان طرحدار اصرار دارید دست کم به گل درشت ها فکر نکنید سراغ مدل هایی بروید که طرح های ظریف دارند و ترجیحا با رنگ اصلی پارچه مبل هماهنگ هستند این انتخاب باعث می شود تضاد کمتر به چشم بیاید و در نتیجه فضای شما هم بزرگ تر!

ظرافت یک اصل است
اصل ظرافت در خانه های کوچک یک اصل تاثیرگذار است. بر اساس این اصل شما باید از انتخاب مبلمان و وسایل حجیم خودداری کنید و تا می توانید سراغ مبل هایی با فریم های ظریف بروید. فضای شما کوچک است بنابراین نمی توانید به مبلمان کلاسیک فکر کنید پس بهتر است به فکر طراحی های مدرن برای خانه کوچک تان باشید حتی بهتر است قبل از خرید تکلیف تان را با ابعاد خانه مشخص کنید و دقیقا مطابق همان فضا دست به خرید بزنید.

آینه و قابش!
یکی از آیتم ها یا همان اکسسورایزی که حضورش در خانه های کوچک اجباری است آینه است. شما باید حتما برای خانه کوچک تان یک آینه بزرگ دست و پا کنید. جای این آینه بزرگ هم روی دیوار انتهایی خانه شما و درست در نقطه ای است که به دنبال خطای دید خانه شما را بزرگ تر از آنچه هست، نشان می دهد. فراموش نکنید اصل ظرافت در خانه های کوچک در مورد قاب آینه انتخابی شما هم صدق می کند. انتخاب یک قاب حجیم حتی می تواند قاعده خطای دید را هم بر هم بزند!

ساده و روشن
وقتی خانه شما کوچک است فقط مجازید به پرده های روشن و ساده فکر کنید. کنار پرده های حجیــم و والان هــای پر طمطراق آن هم در رنگ های تیره، نه تنها فضای خانه شما را کوچک تر نشان می دهد بلکه راه ورود نور به خانه را هم می بندند و از آنجا که نور نقش بسیار تعیین کننده ای در بزرگ تر به نظر آمدن فضای خانه شما بازی می کند اصلا پسندیده نیست که با یک انتخاب نامتناسب در برابر آن بایستید!

میز تلویزیون هرگز!
در خانه کوچک تان جایی برای میز تلویزیون در نظر نگیرید! میزتلویزیون هرقدر هم ظریف و زیبا باشد بخشی از فضای شما را اشغال می کند. این درحالی است که شما می توانید تلویزیون را درست مثل یک قاب به دیوار بسپارید و در عوض فضای بیشتری برای چیدمان مبلمان تان داشته باشید.

جایز نیست!
یک لوستر بزرگ هرقدر هم زیبا و گران قیمت بدترین انتخابی است که می توانید برای خانه کوچک تان داشته باشید. بزرگی لوستر فضای خانه شما را تنگ و کوچک تر نشان می دهد به خصوص که اجازه نمی دهد ارتفاع طبیعی دیوار به چشم بیاید. پس در انتخاب لوستر فقط به نمونه های کوچک و ظریف و در عوض پرنور فکر کنید. این را هم در نظر بگیرید که در خانه های کوچک بیشتر از نور مرکزی باید به نورهای موضعی و نقطه ای فکر کنید بنابراین نورپردازی با هالوژن ها، چراغ های دیواری و آباژور را هم دست کم نگیرید.

شیشه ای ها را دریابید
انتخاب میزهایی با روکش شیشه ای ترفند دیگری است که به بزرگ تر به نظر آمدن فضای کوچک خانه شما کمک می کند بنابراین برای میز وسط مبلمان و حتی میز ناهارخوری تان فقط به میزهایی با پایه های ظریف و روکش های شیشه ای فکر کنید. میزهای شیشه ای درست برخلاف نمونه های چوبی مانعی در برابر دید ایجاد نمی کنند بنابراین فضای شما را محدودتر نشان نمی دهند.

کاغذ دیواری، مسئله این است
اگر در انتخاب کاغذ دیواری مصر هستید دست کم قاعده رنگ های روشن و طرح های ساده را فراموش نکنید. سبز، زرد یا آبی فرقی نمی کند مهم این است که در انتخاب رنگ سراغ تونالیته های روشن بروید، انتخاب هایی که رنگ سفید تاثیر تعیین کننده ای در آنها دارد. طرح های درشت را هم فراموش کنید بهتر است به جای کاغذ دیواری های طرحدار به نمونه هایی فکر کنید که بافت های متفاوت دارند!

1 دیدگاه

  1. آرش گفت:

    مرسی از مطالب خوبتون…